Cała oferta

Budowa przyłączy gazowych

H3U2o1v9g020f1e6J461y5j49732R0c6

Budowa instalacji zewnętrznej - przyłącze gazowe od sieci do skrzynki

Gdy Twój dom lub firma zlokalizowane są w pobliżu sieci gazowej, warto zastanowić się nad instalacją gazową. Wybierając naszą firmę do budowy instalacji wewnętrznej, możemy zająć się także instalacją od sieci do skrzynki gazowej, dzięki czemu budowa instalacji gazowej potrwa tylko jeden dzień. 

Nasza firma może wybudować przyłącze od sieci gazowej do skrzynki, dodatkowo możemy wybudować instalację wewnętrzną od skrzynki, która jest zlokalizowana w granicy działki do budynku lub do odbiorników. Dzięki takiemu wszystkie prace wykonamy w jeden dzień.

Jakie istnieją sposoby wykonania instalacji

Budowa instalacji zewnętrznej - przyłączenie do sieci
Pierwszym krokiem, jaki należy zrobić to określenie, czy nieruchomość może zostać podłączona do sieci gazowej. Na tym etapie należy złożyć do odpowiedniej gazowni wniosek o określenie warunków przyłączenia. Gdy dane przyłącze jest możliwe do wybudowania, należy podpisać umowę z gazownią. Następnie gazownia zleca wybudowanie przyłącza zewnętrznej firmie. Aktualnie nasza firma współpracuje z Gazownią w Żukowie (powiat kartuski) oraz Gazownią w Rumi (Powiat wejherowski, część powiatu puckiego oraz lęborskiego).

Przyłączenie do sieci - krok po kroku

1. Pierwszym krokiem, aby przyłączyć się do sieci gazowej, jest pójście do odpowiedniej terytorialnie gazowni w celu podpisania umowy.
2. Gazownia po podpisaniu umowy, określa warunki techniczne, które otrzymuje podwykonawca - np. nasza firma.
3. Po otrzymaniu zlecenia, nasi pracownicy przekazują architektowi wykonanie projektu budowlanego. W tym projekcie zawarte są wszystkie niezbędne dokumenty np. odpis protokołu z narady koordynacyjnej, oświadczenie właścicieli o lokalizacji skrzynki gazowej.
4. Gdy nasza firma ma już projekt, planujemy termin realizacji budowy. Tydzień przed budową staramy się poinformować właścicieli, kiedy dokładnie zamierzamy wybudować przyłącze.
5. W okresie do kilku dni po budowie przyjeżdża pracownik z gazowni.
6. Nasi pracownicy w następnych tygodniach kończą kompletowanie dokumentów (protokół techniczny, a także geodezja), które zostaną przekazane do gazowni. W międzyczasie właściciel terenu otrzymuje fakturę z gazowni.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.